Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Debiut młodych konstruktorów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żyrowej

Konstruktorzy i programiści z PSP Żyrowa zadebiutowali w Opolskiej Lidze Robotów. Skonstruowany przez nich robot jako jeden z nielicznych dwukrotnie pokonał labirynt, przygotowany przez organizatorów - Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu – w Wojewódzkim Konkursie Opolskiej Ligi Robotów.

Tym razem to tylko czas przejazdów zdecydował, że konstruktorzy z PSP Żyrowa sklasyfikowani zostali poza pierwszą trójką. Do pełnego sukcesu zabrakło sekund, ale młodzież nabyła doświadczenia, które jest tym cenniejsze, że 5 lutego 2020r. to termin następnych zmagań w Opolskiej Lidze Robotów najlepszych konstruktorów i programistów Opolszczyzny.

Zmagania z najlepszymi - rywalizacja, emocje, doświadczenie, które zdobyła młodzież z PSP Żyrowa było możliwe dzięki Radzie Rodziców i Sponsorom. To dzięki nim, a w szczególności osobistemu zaangażowaniu Przewodniczącego Rady Rodziców p. Janusza Sojki, młodzież ze szkoły w Żyrowej wzbogaciła się o środki dydaktyczne – zestaw robota Mindstorms EV3 , który jest nowoczesnym materiałem dydaktycznym, dzięki któremu nauka jest zabawą, a zabawa nauką.

Tym samym uczniowie mogą praktycznie doskonalić umiejętności i wiedzę, w zakresie konstruowania i programowania, a także w rywalizować z najlepszymi z Opolszczyzny w ramach Wojewódzkiego Konkursu Opolskiej Ligi Robotów.

Podziękowania też dla Dyrektor PSP Żyrowa p. Jolanty Belli, to dzięki jej zaangażowaniu i staraniom w załatwieniu środka transportu – autobusu, młodzież bezpiecznie i komfortowo mogła dotrzeć na konkurs i wrócić.

Zbigniew Manowita

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML