Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Cztery latka... – nie tylko w piwnicy!

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "ROSPONDEK" w tym roku obchodzi swoje czwarte urodziny.

Siedzibą klubu są piwnice szkoły podstawowej w Żyrowej i obejmują trzy pomieszczenia, z których codziennie w godzinach od 6:00 do 22:00 mogą korzystać osoby posiadające legitymacje członkowskie. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 200 osób w wieku od 3 lat do 67 latków.

Klub działa czwarty rok gromadząc potrzebne sprzęty, kompletując kadrę szkoleniowców, a co za tym idzie inwestując w dzieci, młodzież a nawet dorosłych zgodnie z hasłem "Łączymy pokolenia na sportowo."

Okres jesienno-zimowy to doskonały czas na zajęcia ogólnorozwojowe wewnątrz pomieszczeń a w "Rospondku" pod okiem trenerów działają sekcje tenisa stołowego, siłownia, aerobik, kolarstwo i nawet tańce.

Do dyspozycji klubowiczów są dwa stoły do gry w ping-ponga, lustra do ćwiczeń aerobiku i tańców, bieżnia biegowa, trenażer z rowerem, rolki kolarskie z rowerem, sprzęt siłowy na niemal każdą partię mięśni.

Kończy się rok 2019 i dzięki rozpisanemu projektowi z dziedziny: "Poprawa warunków uprawiania sportu na terenie Gminy Zdzieszowice" można dzisiaj powiedzieć, że warto było, a zainwestowane finanse w sprzęty, szkolenie już daje pozytywne efekty, bo dzieci i młodzież mogą korzystać nieodpłatnie z pomieszczeń klubowych i sprzętów zakupionych m.in z projektu.

Z w/w projektu rozpisanego na początku roku 2019, zakupiony został mi.in rower szosowy dziecięcy do sekcji kolarskiej wraz z osprzętem – projektorem i trenażerem do monitorowania treningu wewnątrz pomieszczeń.

Z końcem roku 2019 Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować Pani Burmistrz, Pani Dyrektor PSP Żyrowa i wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Zdzieszowicach za dobrą współpracę i wsparcie tak finansowe, jak i merytoryczne naszych wspólnych działań, a na zbliżający się Nowy Rok 2020 życzymy zdrówka i uśmiechu na co dzień.

Piotr Orian

 

 

Wersja XML