Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkoła w Żyrowej gospodarzem 52 Zimowych Zawodów na Orientację

22 lutego 2020 roku do Żyrowej przyjechało ponad 130 osób z województwa Śląskiego i Opolskiego, zawodników i zawodniczek uprawiających marsze i biegi na orientację.
To niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie organizowane przez GKT "CYRKINO" PTTK Gliwice zgromadziło dzieci, młodzież i dorosłych, aby mogli wystartować w dużej ilości kategorii od marszów rekreacyjnych - drużynowych do typowych biegów na orientację.
Duży zakres tras i grup spowodował, że w zawodach mógł wziąć udział debiutant, średnio zaawansowany i zawodnik z wieloletnim doświadczeniem.
Cieszy fakt, że w tej niecodziennej imprezie naszą społeczność szkolną reprezentowała dość liczna grupa dzieci, wraz z opiekunami stanowiliśmy duży procent uczestników całości zawodów.
Drużynę LUKS "Rospondek" reprezentowały następujące osoby:
Zosia Leżoch, Julia Kamińska, Marysia Orian, Tymon Łydka, Karol Orian, Kuba Wowra, Karol Wowra, Anna Orian i Agata Wowra.
Nasza drużyna startowała w tego typu imprezie po raz pierwszy i możemy się pochwalić miejscem pierwszym w kategorii RK co oznacza: trasa rekreacyjna, szkoleniowa, krajoznawcza.
Start i meta dla drużyn ustalony został w bazie zawodów tj. PSP Żyrowa, następnie zawodnicy udali się zgodnie z mapą, na której oznaczone były punkty do zaliczenia w kierunku Kościoła św. Mikołaja, Studzionki, Kozi Ryneczek, żródełko "Forelle" i powrót do szkoły ul. Myśliwca.
Do pokonania drużyna miała odcinek drogi ok. 7 kilometrów marszem, gdzie na ok. 6 kilometrze czakała na nich niespodzianka: Pani Alicja Nocoń zaprosiła całą drużynę na słodki poczęstunek.
Dodatkowo wystawiliśmy jeden dwuosobowy skład w kategorii C (bieg na orientację 1,6km)
Nasze dziewczyny w składzie: Anna i Maria Orian uplasowały się tuż za podium.
W zawodach wzięła również udział nauczycielka języka niemieckiego w PSP Żyrowa Pani Judyta Czok.
Pogoda, uczestnicy i humory dopisały każdemu tego dnia a organizatorom należą się wielkie brawa i podziękowania za sprawne i profesjonalne przygotowanie, przeprowadzenie i zakończenie całości zadania.


                                                                                                                                                                     Tekst: Piotr Orian

Brak opisu obrazka

Wersja XML