Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XIII Gala Sportu "Żyrowik" – impreza jak zwykle udana!

Początkiem wakacji w miejscowości Żyrowa odbyła się XIII Gala Sportu "Żyrowik 2020".

Podczas dwudniowej imprezy sportowej miłośnicy aktywności na powietrzu mogli wybrać i dostosować dystans oraz rodzaj sportu do swoich możliwości.

Oficjalnego otwarcia Gali Sportu dokonała Pani Helga Bieniusa Prezes Stowarzyszenia "Nasze Dziedzictwo" wraz z Piotrem Orian wice prezesem LUKS "Rospondek".

Pierwszego dnia na starcie biegów przełajowych pojawili rodzice z dziećmi oraz młodzież, którzy biegali przy pięknej słonecznej pogodzie. Jak co roku największą frekwencję stanowiły rodziny w biegu na 350 metrów wzięło udział 20 rodzin, a na pierwszym miejscu podium stanęła rodzina Nowak z Krapkowic. Za pokonanie trasy w biegu rodzinnym każdy na mecie otrzymał przepyszne lody. Dzieci i młodzież na podium dekorował Radny Powiatu Krapkowickiego Pan Krzysztof Molfa.

W biegu głównym na 10 km wystartowała dość spora grupa dorosłych i łatwo nie było, ponieważ po starcie musieli wbiec pod górę, którą pokonywali 3 razy (trzy pętle). Na mecie każdy kto ukończył trasę biegu otrzymał piękny tłoczony medal, a zwycięzcy na podium dostali oryginalne statuetki. Dodatkową atrakcją pierwszego oraz drugiego dnia był wspólny taniec z instruktorem Szkoły Tańca "Orian-Show".  

Drugi dzień Gali Sportu przeznaczony był dla multi-sportowców w tym przypadku biegaczy i rowerzystów. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych o godzinie 11:00 wystartował XI Cross Duathlon nazwany "Żyrowik". Zawodnicy mięli do pokonania biegiem ponad 10km i rowerem 17km na przemiennie tzn. bieg, rower, bieg, rower i bieg co daje sumę 27km w trudnym po ostatnich ulewach terenie górskim. Po ukończeniu zawodów zwycięzców na podium dekorował Starosta Powiatu Krapkowickiego Pan Maciej Sonik.
Najszybszym zawodnikiem z Gminy Zdzieszowice w Cross Duathlonie na rok 2020 został Arnold Spitzki z Jasionej. Najszybszym duetem (sztafetą) okazali się: Arkadiusz Jajuga i Tomasz Szulczewski ze Zdzieszowic – pokonali trasę w czasie: 01:25:13

Mistrzem dwudniowej Gali Sportu w tym roku został Grzegorz Wojtczak z Wrocławia, który triumfował zwycięstwo zarówno w piątek jak i w sobotę. W biegu na 10 km osiągnął czas: 00:44:08, a Cross Duathlon (bieg+rower) 27km pokonał w czasie: 01:32:56.

Zaraz po zakończeniu części pierwszej zawodów przyszedł czas na najmłodszych tzw. "Mini Żyrowików". Tutaj najwięcej przybyło miejscowych dzieciaków – adeptów sekcji kolarskiej LUKS "Rospondek", którzy często ćwiczą na tej trasie i wiedząc co ich czeka mogli dobrze rozplanować swój start w zawodach. Dekoracji dzieci dokonała I Wiceprezes Stowarzyszenia Pani Teresa Bugiel. Podczas dekoracji dokonano oficjalnego przekazania roweru MTB dla najmłodszych dzieci sekcji kolarskiej LUKS "Rospondek". Rower został ufundowany przez Pana Joachima Malornego z Wysokiej, który od prawie trzynastu lat przekazuje rowery dla zawodników biorących udział w zawodach organizowanych na terenie Naszej Gminy. Tegoroczna Gala Sportu miała również sponsora spoza naszego Powiatu. Firma TRIBIKE ufundowała nagrody rzeczowe, bony gratisowe na serwis rowerowy i darmowe przeglądy techniczne samochodu.

Nie mogło zabraknąć również tzw. STREFY COVID-19, ponieważ organizatorzy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji w kraju i na świecie.
Medale, statuetki, słodkie rogale, woda, napój ISO, koszulki z nadrukiem, nagrody rzeczowe, lody i taniec z instruktorem Piotrem tego wszystkiego można było doświadczyć podczas dwudniowej corocznej Gali Sportu "Żyrowik".

Zarząd Stowarzyszenia "Nasze Dziedzictwo" oraz członkowie LUKS "Rospondek" pragną serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom, osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do pomocy podczas przygotowań przed imprezą, podczas i po zakończeniu dwudniowej Gali Sportu.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Miasta i Gminy Zdzieszowice oraz Powiatu Krapkowickiego.

Dziękujemy!                      

Tekst: Piotr Orian LUKS "Rospondek"

Tutaj znajdziecie galerię z imprezy.

Wersja XML