Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dwa dni na rowerze!

LUKS "Rospondek" to jedyny w Powiecie Krapkowickim klub zrzeszony w Polskim Związku Kolarskim i dlatego w obecnej sytuacji (COVID-19) dzieci, młodzież i dorośli sekcji kolarskiej mogą brać udział w zawodach organizowanych pod egidą PZKOL.

W dwudniowych zawodach nasi najmłodsi i najstarsi kolarze mocno dopingowani przez rodziców i trenera wypadli całkiem dobrze zdobywając następujące pozycje:

Michał Porada w kategorii dzieci rocznika 2014 stanął dwukrotnie na pierwszym miejscu podium triumfując w piątek i w sobotę. Maja Kamińska w kategorii dziewczynek rocznika 2013 zajęła II miejsce, Jakub Wowra III miejsce na podium, Karol Orian IV miejsce, Karol Wowra V miejsce, Julia Kamińska II miejsce i Jagoda Henc III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

W konkurencji pn. "Kolarski Tor przeszkód" Maja Kamińska była pierwsza w swojej kategorii wiekowej, Marysia Orian I miejsce, Julia Kamińska I miejsce, Jagoda Henc II miejsce i Artur Dyla zajął III miejsce wśród chłopców.

Marysia Orian startowała w kategorii ŻAKINI z licencją PZKOL i uplasowała się na 9 pozycji wśród dwudziestu dziewcząt.

Adrian Szpak - Orian pierwszy raz startujący w kategorii JUNIORA miał kłopoty z rowerem, ale wyścig zaliczył.

Trener Piotr Orian pomimo dużego natłoku obowiązków przy organizacji imprez pozwolił sobie na start drugiego dnia i przejechał trasę pokonując cztery pełne okrążenia.

Z naszej ekipy wystartowały również dwie piękne panie tj. Jolanta Baran i Magdalena Warząska ze Zdzieszowic.

W tej kategorii wiekowej zajęły pierwsze i drugie miejsca na podium.

Hasło przewodnie naszego klubu to "Łączymy pokolenia na sportowo" i dlatego tak dzieci, młodzież jak i dorośli na co dzień trenują razem i występują również na zawodach.

Organizatorem dwudniowych wyścigów w kolarstwie przełajowym był LUKS "Rospondek" Żyrowa i "Odrzańskie Konsorcjum", w którego skład wchodzi Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "DOBRA RODZINA" z Kędzierzyna-Koźla.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w tym trudnym czasie mimo wszystko pomagali przy organizacji przedsięwzięcia. 

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link

                                                                                                                Piotr Orian

Wersja XML