Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzieci pomagają dzieciom!

To hasło przyświecało akcji, w której udział wzięli uczniowie PSP w Januszkowicach. Pomimo trudnego czasu w jakim się znaleźli, nie zapomnieli o swoich rówieśnikach, mieszkających na innych kontynentach.

Mimo dzielących ich kilometrów nasi uczniowie otworzyli serca na potrzeby innych. Każdy, kto chciał mógł podzielić się pluszakami i kocykami, które wysłaliśmy do Peru w Ameryce Południowej. Mimo iż nasze podarunki musiały przemierzyć długą drogę, sprawiły ogromną przyjemność tamtejszym dzieciom.

Nasza pomoc nie przeszła bez echa. Wkrótce po otrzymaniu przesyłki peruwiańska społeczność wraz z ks. Dariuszem Flagiem -  kapłanem diecezji opolskiej, pracującym w Salsabambie, podziękowała uczniom naszej szkoły za pomoc, przesyłając film ze słowami wdzięczności (LINK) Cieszymy się, że nasza pomoc dostarczyła wiele radości, wzruszeń i szczęścia, które możemy dostrzec na twarzach mieszkańców ubogiej wioski.

Kolejną akcją zakończoną sukcesem, jest sprzedaż książek z przepisami świątecznymi, której dochód zostanie przekazany na kolejny rok edukacji Madeleine, dziewczynki mieszkającej w Togo. Nauka to najlepsza inwestycja w przyszłość. dlatego cieszymy się, że dzięki pomocy zaangażowanych w akcję, możemy przyczynić się do zapewnienia podstawowej edukacji naszej afrykańskiej koleżance. W ten sposób będziemy kontynuować nasz trzyletni udział w projekcie edukacyjnym: „Dać im nadzieję” i nadal opłacać naukę nastolatki.

Nie jesteśmy obojętni na los dzieci, które mieszkają blisko nas! W minionym czasie zebraliśmy 2,5 metra chusteczek nawilżanych, które przekazaliśmy Domowemu Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Pomagając innym pamiętamy o słowach wypowiedzianych przez patrona naszej szkoły - księdza Jana Twardowskiego: Jeżeli z miłości dla innych zaczniemy pracować, poczujemy wzrost naszych sił i zdziwimy się, że potrafimy tyle z siebie dać!

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do naszych akcji! Nie zatrzymujemy się i pomagamy dalej!

PSP Januszkowice

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML