Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pomocna dłoń

Jeżeli z miłości dla innych
zaczniemy pracować,
poczujemy wzrost naszych sił
i zdziwimy się,
że potrafimy tyle z siebie dać!
ks. Jan Twardowski

Kierując się słowami naszego patrona uczniowie wspólnie z rodzicami, kadrą pedagogiczną i przyjaciółmi Publicznej Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Januszkowicach otworzyli serca na swoich małych ukraińskich przyjaciół, którzy mimo swojego młodego wieku musieli stawić czoła sytuacji obecnie panującej w Ukrainie. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, nasi sąsiedzi znaleźli swój azyl u rodzin oraz w Ośrodku wypoczynkowym Rueda w Januszkowicach.

Z myślą o dzieciach, które przybyły z Ukrainy i w obliczu wojny z dnia na dzień znalazły się w nowej rzeczywistości, zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy zbiórkę darów-przyborów szkolnych, zabawek, gier edukacyjnych, kolorowanek i słodyczy. Z zebranych rzeczy nasi uczniowie przygotowali zestawy, dzięki którym nasi ukraińscy przyjaciele będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w życiu szkolnym. Dużo emocji wzbudziło dostarczenie prezentów przez wolontariuszy Publicznej Szkoły Podstawowej w Januszkowicach. Na twarzach ukraińskich gości można było dostrzec uśmiech i wzruszenie.  Ta chwila radości nie byłaby możliwa bez zaangażowania, za które serdecznie wszystkim dziękujemy!

Zachęcamy do dalszego wspierania ofiar wojny. Rzeczy nowe lub nienoszące śladów użytkowania można składać codziennie w holu Publicznej Szkoły Podstawowej w Januszkowicach. Niemal każdego dnia przyjeżdżają do nas dzieci w wieku szkolnym, którym możemy umilić trudne chwile aklimatyzacji w nowym miejscu.

Przewodniczącemu Rady Miejskiej P. Edwardowi Paciorkowi, P. Agnieszce Drewnowskiej (hurtownia papiernicza AGA w Kędzierzynie-Koźlu) oraz Radnemu P. Pawłowi Kaczmarczykowi dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

GALERIA

Wersja XML