Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wiosenne ściganie MTB w Zdzieszowicach - Bike Atelier MTB Maraton

Wiosenne ściganie MTB w Zdzieszowicach

Pogoda dopisuje, a sezon rowerowy rozkręca się na dobre. Kolarstwo górskie już w maju będzie gościło w Zdzieszowicach za sprawą cyklu Bike Atelier MTB Maraton. W związku z nową trasą emocje gwarantowane!

Rywalizacja z podjazdem pod Górę św. Anny

Potencjał Zdzieszowic dla wszystkich miłośników kolarstwa jest znany nie od dzisiaj. Dlatego też już teraz wielu zawodników nie może się doczekać rywalizacji w tym rejonie. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę 15 maja, a trasa imprezy poprowadzona zostanie po najpiękniejszych okolicach Gminy Zdzieszowice i Gminy Leśnica.

- Bardzo się cieszymy, że Zdzieszowice dołączyły do kalendarza Bike Atelier MTB Maratonu. Staramy się możliwie urozmaicać trasy i lokalizacje. W tym przypadku jesteśmy pewni, że będzie to strzał w dziesiątkę – komentuje Roman Matysik, przedstawiciel organizatora. - Mamy przygotowane cztery dystanse o różnych stopniach trudności, także każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Dla tych którzy rywalizują regularnie są dystanse PRO i HOBBY, dystans MINI skierowany jest do debiutantów oraz osób, które nie czują się jeszcze w formie na coś większego. Nie zabraknie też rywalizacji najmłodszych w ramach opcji FAMILY, tutaj obowiązuje jazda z opiekunami.

Bazą imprezy będzie teren przy amfiteatrze w Zdzieszowicach, tuż obok parku miejskiego.

MTB to nie tylko góry

Maraton organizowany w Zdzieszowicach jest częścią cyklu, który w tym roku obejmuje aż 11 edycji. Zaplanowano zarówno beskidzkie szlaki, jak i szybkie – nieco bardziej szutrowe edycje. Pierwszy wyścig już za nami, sezon wystartował tym razem w Rybniku.

- Można powiedzieć, że tegoroczne przetarcie dla zawodników już nastąpiło, a edycja w Zdzieszowicach na pewno nie będzie należała do najłatwiejszych. Plan trasy pokazuje, że przewyższenia będą tu niewiele mniejsze niż podczas górskich edycji, także warto szykować formę – dodaje Roman Matysik. – Co ważne w Zdzieszowicach będzie można zdobyć punkty w ramach Pucharu Polski w maratonie MTB, dlatego spodziewamy się zawodniczek i zawodników z najdalszych zakątków kraju, a jednocześnie będzie to absolutna czołówka ściągających się w MTB.

Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno „zawodowcy” dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.


Wyścigi KIDO dla najmłodszych

W Zdzieszowicach nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci. Strefę KIDO i przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych propozycje do rywalizacji znajdziemy w miasteczku wyścigu.

- Trasa tych wyścigów będzie oczywiście dopasowana do możliwości i umiejętności młodych zawodniczek i zawodników. Więc Ci najmniejsi, na rowerkach biegowych będą mieli do pokonania krótki odcinek… idealny do zabawy. Ale już Ci nieco starsi, będą musieli się wykazać… nie tylko szybkością, ale też często umiejętnościami technicznymi. Liczymy na obecność całych rodzin, które będą kibicować podczas tej rywalizacji – zachęcają organizatorzy.

Dołącz do rywalizacji

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów, to propozycja dla tych, którzy do ostatniej chwili będą się zastanawiać czy wystartować.

W związku z maratonem nastąpią czasowe utrudnienia w ruchu na terenie Gminy Zdzieszowice oraz Leśnica na czas przejazdu zawodników w następujących miejscowościach:

Zdzieszowice
ul. Góry św Anny w godz. 10:00 - 11:00

Oleszka
ul. Wiejska w godz. 11:00 - 15:00

Góra św. Anny:
ul. Powstańców Śląskich, ul. Leśnicka, Al. Jana Pawła II – w godz. 10:30 – 13:10
ul. Leśna, ul. Wolności – w godz. 10:50 – 13:10
droga powiatowa 1808 O (most nad A4), dojazd do MOP (Góra św. Anny, Wysoka) – w godz. 11:00 – 13:20

Poręba:
droga powiatowa  1805 O,  ul. Wiejska pomiędzy Kaplicami Gradusy i Cedron – w godz. 10:40 – 11:30
droga powiatowa  1805 O,  ul. Wiejska - Droga kręta – w godz. 11:10 – 12:50

Czarnocin:
droga powiatowa  1439 O,  ul. Wiejska - Granica – w godz. 10:50 – 12:00

Wszelkie informacje oraz szczegółowa trasa przejazdu: https://bikeateliermaraton.pl/sezon-2022/zdzieszowice/ 

Zachęcamy do aktywnego udziału w kibicowaniu i jednocześnie prosimy o zachowanie szczególnych warunków bezpieczeństwa przy poruszaniu w pobliżu trasy. 


Za chwilowe utrudnienia serdecznie przepraszamy i jednocześnie zachęcamy do kibicowania kolarzom, tak licznie przybywającym na Waszą piękną Górę!

zapisy_bam_pion.jpeg

Gospodarzem zdzieszowickiej edycji Bike Atelier MTB Maratonu jest MGOKSiR w Zdzieszowicach

Wersja XML