Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Opolski Festiwal Rowerowy „II Czas na Annaberg”

Sobota 2 lipca 2022 r. na trasie Zdzieszowice – Góra św. Anny zarezerwowana była dla kolarzy szosowych z licencją PZKol i najlepszych amatorów jazdy jednośladem bez zanieczyszczania środowiska naturalnego w Parku Krajobrazowym Góra św. Anny.

Baza zawodów i dekoracja zlokalizowana była na terenie Gminy Zdzieszowice.

Miejscem startu była ul. Góry św. Anny na Starym Osiedlu w Zdzieszowicach, natomiast finisz zawodników zlokalizowany był przy schodach do Bazyliki na Górze św. Anny.

Trasa liczyła 4,4km. Był to wymagający podjazd pod górę asfaltem, częściowo kostką granitową i brukową po trasie TOUR de POLOGNE z 2020 roku.

Jako impreza towarzysząca odbyła się rywalizacja najmłodszych zawodników tj. dzieci w wieku przedszkolnym i szkoły podstawowej, a ich starty wzbudzały dużą sympatię i emocje wśród zgromadzonej publiczności.

Zawody wyłoniły również Mistrzów Opolszczyzny LZS – tj. zawodników zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych.

Koordynator zawodów kolarskich tj. Piotr Ruczka zainicjował tzw. „ZŁOTY FINISZ”, który miał na celu wyłonienie najszybszego uczestnika wyścigu. Najmocniejszym „góralem” został Łukasz Ciecior reprezentujący LKS Ziemia Opolska. Podopieczny trenera Mariana Staniszewskiego, który wychował Mistrza Świata z 1989 roku, Joachima Halupczoka. Łukasz Ciecior zainkasował również nagrodę pieniężną od sponsora tj. K+D Budownictwo Sp. o.o. z Kędzierzyna – Koźla. Wśród pań najszybsza była Kowalska Klaudia reprezentująca „Innergy Racing” Siedliska, która również otrzymała nagrodę finansową od firmy K+D Budownictwo Sp. o.o.

Najliczniejsze drużyny zawodów to:

„FENIKS” Rydułtowy – 20 zawodników, LUKS „Rospondek” Żyrowa – 17 zawodników i Kolarski Mikołów – 7 zawodników.

W imprezie wzięło udział ponad 100 zawodników w wieku od czterech do 70 lat i w ten sposób hasło przewodnie klubu LUKS „Rospondek” zostało podtrzymane tj. „Łączymy pokolenia na sportowo”.

Organizatorem zawodów był LUKS „Rospondek” Żyrowa i Fundacja Odrzańskie Konsorcjum z Kędzierzyna - Koźla.

Współorganizatorami wydarzenia była Gmina Leśnica i Gmina Zdzieszowice.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP 3 Opole i Radio Park Kędzierzyn-Koźle.

Zawody kolarskie odbyły się pod patronatem WZ LZS w Opolu oraz Opolskiego Związku Kolarskiego, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań w roku 2022.

Opracował: Piotr Orian

PDFwyniki (419,83KB)

wyniki.jpeg

Wersja XML