Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wizyta administratora miasta Camas w Zdzieszowicach.

Camas to urokliwe miasteczko położone nad rzeka Columbia w stanie Waszyngton w niedalekim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Portland. To właśnie administrator zawodowy miasta Camas Lloyd Halverson wraz z żoną Ulrike Halverson byli dziś gościem Burmistrza i Gminy Zdzieszowice.

Brak opisu obrazka

Camas liczy sobie ponad 17 tys. mieszkańców, czyli mniej więcej tyle ile Gmina Zdzieszowice. Centrum miasta skupia się wokół unikalnej, starej hali targowej. Drzewa i rośliny ozdobne wokół sprawiają, że centrum handlowe jest miejscem zachęcającym nie tylko do zakupów, ale i zwiedzania. Na terenie miasta znajduje się tez odkryty basen w Parku Korony oraz kilka mniejszych parków, korty tenisowe, boiska do baseballu i piłki nożnej oraz biblioteka publiczna.

Brak opisu obrazka

Na północ od centrum Camas położone jest Jezioro Lacamas, które słynie z rzadkich i pięknych ciemnoniebieskich lilii wodnych, które gęsto porastają ten obszar. To od nazwy tych kwiatów, a w zasadzie ich bulw, którymi żywili się zamieszkujący tu wcześniej Indianie miasto odziedziczyło swą nazwę. Wokół rozciąga się przepiękny Park Krajobrazowy.

Brak opisu obrazka

Usytuowane są tu liczne szlaki turystyczne i punkty widokowe, z których można podziwiać niezwykłości przyrody. Goście zainteresowani wędkarstwem znajdą tu wiele miejsc do wypróbowania swoich umiejętności. Rzeka Columbia oferuje łososie, jesiotry alozy i inne. Letnie i zimowe wędrówki ryb dają okazję do złowienia pięknych wędrownych pstrągów o wadze dochodzącej do 20 funtów.


Ale Camas to nie tylko urokliwa przyrodniczo kraina, to również prężnie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Działają tu dwaj najwięksi pracodawcy w hrabstwie – zakłady celulozowo – papiernicze Georgia Pacyfic, fabryka drukarek atramentowych Hewlett- Packard Corp oraz wiele innych nieco mniejszych firm.

Obecność tak dużych firm przysparza miastu wiele korzyści. Jedną z nich jest to, iż mieszkańcy płacą tam niskie podatki od nieruchomości. Mimo odległości, jaka dzieli nasze Gminy, wiele nas łączy.

Dzisiejsze spotkanie było okazją do zapoznania się z metodami pozyskiwania inwestorów, poznania kultury, wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, turystyki czy edukacji. Camas jest miastem partnerskim gminy Krapkowice.

Brak opisu obrazka
Wersja XML