Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Grudniowe ściganie rowerowe

Sekcja kolarska LUKS "Rospondek" to w większości dzieci w wieku 6 do 16 latków dziewczyny i chłopcy z  Przedszkola Żyrowa i PSP Żyrowa, PSP nr 3, PSP nr 2 Zdzieszowice oraz jeden uczeń Zespołu Szkół w Zdzieszowicach. Na co dzień trenują pod okiem Piotra Orian w okresie jesienno – zimowym w Zdzieszowickiej Hali Sportowej oraz piwnicach PSP Żyrowa.
Trening ogólnorozwojowy ważna sprawa dla młodego organizmu, ale ważna jest również konfrontacja z innymi zawodnikami podczas wyścigów kolarskich, których końcem roku 2020 nie brakowało.
12 grudnia grupa kolarska była nad Jeziorem Turawskim, gdzie odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny LZS w przełajach im. Joachima Halupczoka. Trasa poprowadzona w malowniczym terenie nad jeziorem okazała się dość męcząca tym bardziej, że ok. 40 % terenu, po którym ścigali się zawodnicy to plaża i piasek! Po tych zawodach zostały nie tylko wspomnienia o piaskowej trasie, ponieważ Marysia Orian została Mistrzynią Opolszczyzny LZS w kategorii "Żakini".
20 grudnia w Gościęcinie nasi podopieczni ścigali się z zawodnikami z całej Polski oraz z Czech. Klub Kolarski "Brykcjusz" zorganizował ostatnie zawody przełajowe w 2020 roku i na te ostatnie  wyścigi pojechało najwięcej podopiecznych sekcji kolarskiej z "Rospondka". Cieszy fakt, że za ilością idą też wyniki, ponieważ dzieciaki stawały na podium w swoich kategoriach wiekowych:
Jagoda Henc II miejsce, Maja Kamińska III miejsce, Karol Orian III miejsce, Julia Kamińska III miejsce. Michał Porada wrócił z pucharem za najmłodszego zawodnika wyścigów kolarskich a Maja Kamińska otrzymała puchar jako najmłodsza wśród dziewcząt.
Trasa to pętla 2 kilometrowa pokonywana wielokrotnie w zależności od wieku – kategorii. Zaliczenie zawodów w "Bryksach" to wielkie wyzwanie dla najmłodszych. Na tej trasie ścigają się najlepsi zawodnicy w Polsce i wciąż tu wracają, aby się ponownie z nią zmierzyć...
Sekcja kolarska LUKS "Rospondek" posiada Licencję Sportową Polskiego Związku Kolarskiego o numerze 14/2021 uprawniającą do uczestnictwa w Systemie Sportu Młodzieżowego i dlatego nie przerywamy szkolenia dzieci i młodzieży w nowym 2021 roku przygotowując się do 84 Mistrzostw Polski (kolarstwo przełajowe) we Włoszakowicach.

Zobacz galerię obrazków z wiadomości - kliknij link
                                                                                                 Tekst: Piotr Orian LUKS "Rospondek"

Wersja XML