Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

84 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym na 2021 rok

Włoszakowice w tym roku gościły najlepszych zawodników kolarstwa przełajowego w Polsce. To wielkie wydarzenie jakie miało miejsce 23-24 stycznia 2021 roku ściągnęło na ziemię Wielkopolską ponad 700 kolarzy przełajowców z ok. 50 licencjonowanych klubów naszego kraju a wśród nich zawodnicy LUKS "Rospondek" Żyrowa.
Organizatorami mistrzostw był GOSiR Włoszakowice oraz Klub Sportowy "Kołownik"z Włoszakowic.
LUKS "Rospondek" Żyrowa posiada licencję Polskiego Związku Kolarskiego na 2021 rok przez to nasi zawodnicy mogą startować w wyścigach kolarskich m. in z kalendarza międzynarodowego UCI (Międzynarodowa Unia Kolarstwa). Żyrowski klub reprezentowali: Maria Orian, która wystartowała w kategorii Żak zajmując 14 miejsce, Anna Orian dojechała do mety na jedenastym miejscu, Jolanta Baran dwunaste miejsce, natomiast Piotr Orian debiutując w kategorii Masters na metę dojechał jako dziesiąty.
Pierwszy dzień mistrzostw okazał się prawdziwą walką z żywiołami, ponieważ przeddzień padał deszcz i w trakcie zawodów niemal non stop padał deszcz!!! przez co trasa była bardzo mocno rozjeżdżona a miejscami głębokie błoto wręcz "wciągało" po kolana...
Sekcja kolarska LUKS "Rospondek" się rozrasta - dochodzą młodzi zawodnicy i zawodniczki. Aktualnie zarejestrowanych i uczestniczących w stałych zajęciach treningach jest 16 dzieciaków (osiem dziewczynek i ośmiu chłopców).
Okres jesienno - zimowy to jazda wewnątrz pomieszczeń na specjalnym trenażerze i rowerze zakupionym ze środków finansowych z projektu pn. "Poprawa warunków uprawiania sportu na terenie Gminy Zdzieszowice na 2020 rok". Poprawny trening może być realizowany na rolkach kolarskich i rowerze zakupionych dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego Krapkowice. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki zarząd klubu może prowadzić stałe szkolenie kolarskie dla dzieci i młodzieży oraz organizować zgrupowanie – obóz kolarski wsparty finansowo przez Fundację LOTTO.
Zarząd klubu ma nadzieję, że stałe treningi będą dawać efekty jeszcze w tym roku.
Fotorelacja z imprezy.


Opracował: Piotr Orian

Wersja XML