Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Złote ścieżki" zdobyte !!!

W minioną niedzielę sekcja kolarska LUKS "Rospondek" wraz z instruktorem i opiekunami dotarła do Głuchołaz, aby ćwiczyć formę w technicznej jeździe po tzw. "Singiel Track -ach".
Co to takiego ? Single track lub singletrack jest wąską dróżką, ścieżką która ma szerokość w przybliżeniu odpowiadającą rowerowi. Ścieżki takie są umiejscowione w terenie pagórkowatym, często górzystym i są mieszane tj. zjazdowo – podjazdowe lub zjazdowe. Tego typu ścieżkami rowerowymi należy poruszać się tylko w jednym kierunku określonym odpowiednim oznakowaniem. Potocznie rozróżniamy trzy stopnie tras: łatwy, średni i trudny.
Grupa kolarska pod okiem Piotra Orian to dzieci w wieku 6 do 17 latków, którzy na co dzień trenują jazdę rowerami w pobliskich lasach, drogach polnych i ścieżkami Parku Krajobrazowego Góra św. Anny w okolicach Jasiona, Oleszka, Żyrowa, Zdzieszowice i Leśnica.
Chcąc podszkolić się w technicznych zjazdach warto dojechać na "Górę Parkową" w Głuchołazach, gdzie od 2018 roku można zasmakować super jazdy po specjalnie przygotowanych ścieżkach rowerowych. Każdy trening rozpoczynamy rozgrzewką, która jak wiadomo jest ważna i niezbędna, aby rozpocząć dobrą przygodę ze sportem.
Obowiązuje zasada, aby zjechać trzeba podjechać, więc ćwiczy się przy okazji kondycję bo podejścia są dość mocne. Rower musi być technicznie sprawny, kask zapięty, warto posiadać element ubioru z odblaskiem, ponieważ osobę taką wśród drzew i krzaków bardziej widać i łatwiej wtedy wyhamować... Należy zachować odpowiedni odstęp podczas zjazdu. Nasi klubowicze te zasady znają i jak najbardziej przestrzegają.
Było tej niedzieli dużo uśmiechu i frajdy z jazdy, którą polecamy każdemu sympatykowi jednośladów... Będziemy tutaj wracać tak długo jak nam starczy zapału i sił.
Podziękowania dla Andrzeja, Zbyszka oraz rodzinie Kamińskich za pomoc logistyczno-opiekuńczą podczas treningu wyjazdowego do Głuchołaz.

Galerię zdjęć znajdziecie tutaj

Tekst: Piotr Orian "Rospondek"

Wersja XML